مراحل ساخت ورق آلومینیوم

کنجکاو هستید که ورق های آلومینیوم دقیقا چگونه ساخته می شوند؟ مراحل ساخت ورق آلومینیوم در ادامه بررسی شده است. با ما همراه باشید. ورق آلومینیوم یک ماده ضروری برای چندین صنعت است و پرمصرف ترین شکل آلومینیوم صنعتی برای هوافضا، حمل و نقل و ساخت و ساز است. به این دلیل که آلومینیوم مزایای مختلفی دارد، از سبک بودن تا مقاومت در برابر خوردگی آن باور نکردنی است.

آلومینیوم را می توان به صفحات یا ورق هایی تبدیل کرد که هر دوی آنها را می توان به راحتی بازیافت کرد بدون اینکه خاصیت اصلی خود را از دست بدهد. این همان چیزی است که آلومینیوم را به کارآمدترین انتخاب برای طیف گسترده ای از کاربردهای صنعتی تبدیل می کند، اما ورق آلومینیوم دقیقا چگونه ساخته می شود؟ اجازه دهید کارشناسان ورق آلومینیوم در این باره توضیح دهند.

ورق آلومینیوم چگونه ساخته می شود

هنگامی که آلومینیوم از بین رول ها عبور می کند، تحت فشار بسیار زیاد، نازک تر و طولانی تر می شود. این فرآیند ساده اساس تولید موارد زیر را ایجاد می کند:

  • ورق های آلومینیومی
  • صفحات آلومینیومی
  • پلیت(plate) آلومینیومی

نورد آلومینیوم با پیش گرم کردن شمش های ورق آغاز می شود. هنگامی که شمش به طور مناسب تا دمای متناسب گرم شد، آلومینیوم سپس به یک آسیاب شکست هدایت می شود. از اینجا، ورق را به جلو و عقب می‌چرخانند تا ضخامت مورد نظر به چند اینچ کاهش یابد. پس از فرآیند نورد، ورق آلومینیوم توسط یک دستگاه چرخان پیچیده می شود.

این کلاف ها با عبور از چند دستگاه نورد سرد خنک می شوند. در صورت نیاز، کویل ها در یک کوره گرم می شوند تا ورق آلومینیوم نرم شود تا خواص مکانیکی مورد نظر ایجاد شود. نورد سرد ورق آلومینیوم آخرین مرحله فرآیند است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *