کویل آلومینیوم

کویل آلومینیومی نواری طولانی از آلومینیوم است ، که در یک  رول متراکم نورد شده است.  کویل آلومینیوم  را می توان با کارآیی و ارزان تر از بسیاری از انواع دیگر  رول فلزی تولید کرد. همچنین مقاوم در برابر خوردگی ، قابل بازیافت است و رسانای خوبی برای برق و گرما است.

کویل الومینیوم و کاربرد آن :
 کویل آلومینیوم  ماده مهمی در تولید طیف وسیعی از محصولات صنعتی ، تجاری و مصرفی است.  محصولات شامل تهویه هوا  اتومبیل ، هواپیما ، مبلمان  اجزای سازه ای و بسیاری دیگر از محصولات از  کویل آلومینیوم ی باشند.
کویل آلومینیوم  اصطلاحی است ، که برای توصیف محصول خام فرآیند تولید ورق آلومینیوم استفاده می شود.  ذخیره و حمل و نقل ورقهای آلومینیوم پیچیده آسانتر از بسیاری از ورقهای انباشته است.  رول های آلومینیومی توسط تامین کنندگان آلومینیوم به عملیات تولید ، سازندگان فلز و سایر کارهای فلزکاری عرضه می شوند. هنگامی که یک  کویل آلومینیوم  به یک مرکز فلزکاری می رسد ، می تواند تحت هر نوع فرآوری باشد. آلومینیوم پیچ خورده را می توان مهر و موم ، حک ، برش ، جوش داده ، خم کرد و بر روی سایر محصولات فلزی بست. صنعت خودرو تقریباً سی درصد استفاده از آلومینیوم در ایران  را تشکیل می دهد و تقاضا برای تولید  کویل آلومینیوم  از تولید کنندگان خودرو زیاد است. پس از شکل گیری ، چه در یک تاسیسات تولید خودرو و چه در عملیات دیگر ، بسته به کاربرد مورد نظر می توان آلومینیوم را رنگ آمیزی ، نقش برجسته یا آسیاب کرد.

راه های ارتباط با رستاک:

تلفن : 02191098528

فکس : 02165318028

واتس اپ ، ایتا ، تلگرام و روبیکا : 09904457030

واحد فنی مهندسی : 09123553554

rastakonline@gmail.com

از آنجا که تقاضا برای آلومینیوم کویل بسیار گسترده است ، به همان اندازه طیف گسترده ای از ضخامت های آلومینیوم کویل و گریدهای آلیاژی در اختیار خریداران قرار دارد. 6061 ، 7075و 1100 آلومینیوم فقط چند نمونه از بسیاری از آلیاژهای آلومینیوم است ،که به صورت کوئل موجود هستند. آلیاژهای مختلف آلومینیوم دارای کیفیت های مختلف مقاومت کششی ، رسانایی الکتریکی ، مقاومت در برابر خوردگی ، قابلیت انعطاف پذیری و بی اثر بودن شیمیایی هستند. علاوه بر انواع آلیاژهای مختلف آلومینیوم کویل موجود ، آلومینیوم کویل دار در مشخصات مختلف ضخامت ، عرض و مزاج موجود است. اتمام سطح می تواند در برخی موارد به صورت سفارشی توسط مشتریان مشخص شود. آلومینیوم کویل دار به دلیل قابل بازیافت بودن می تواند به خصوص در عملیات فلزات جذاب باشد. آلومینیوم بازیافتی بسیار ارزانتر از آلومینیوم خام است ، زیرا استخراج آلومینیوم از سنگ معدنی که به طور طبیعی در آن اتفاق می افتد ، فرآیندی نسبتاً گران است.

کویل آلومینیوم ومزیت عملکرد آن:

  استحکام بالا و عملکرد برش خوب
  رسانایی بالا و هدایت حرارتی، انعطاف پذیری خوب، مقاومت در برابر انواع پردازش فشار و خم شدن دارد.
  عملکرد خوبی در جوشکاری گاز و جوشکاری هیدروژن دارد.
  مقاومت خوبی در برابر خوردگی دارد .
  فناوری بالغ، کیفیت خوب، قیمت پایین دارد.             

                                                        
کویل آلومینیوم وفویل  در صنایع غذایی و دارویی
فویل آلومینیومی  در ساخت  قوطی‌های مواد غذایی مورد  استفاده قرار می گیرد.
فویل آلومینیومی  در بسته بندی مواد غذایی، شیمیایی و نظامی کاربرد دارد.
فویل آلومینیومی برای لوله‌های نرم به عنوان ظروف خمیردندان مورد  استفاده قرار می گیرد.
فویل آلومینیومی در بطری های نوشیدنی  ها مورد  استفاده قرار می گیرد.
فویل آلومینیومی برای بسته بندی داروها مورد  استفاده قرار می گیرد.      

کویل آلومینیوم مزایای آن
تراکم کم (تراکم یک سوم فولاد)
مقاومت خاص (s / r) فولاد = 58 مگاپاسکال / گرم سانتی متر        3 آلومینیوم = 110 مگاپاسکال / گرم سانتی متر 3
سختی بالا
توانایی شکل گرفتن
عمر طولانی به لطف لایه آلومینا
خواص مکانیکی مسطح ایزوتروپیک
مقاومت بالا
مقاومت در برابر خوردگی
رسانایی
بازیافت

ضخامت مواد آلومینیوم: 0.08 میلی متر ، 1.2 میلی متر (± 0.02 میلی متر)
قطر خارجی سیم پیچ های آلومینیومی: * 1200 میلی متر
وزن سیم پیچ آلومینیوم: * 3000 کیلوگرم در سیم پیچ
نوار سیم پیچ آلومینیوم را می توان به ورقهای هر اندازه برش داد. 6. آلیاژ آلومینیوم: 1100 H16 ، 3003 H18 یا سایر موارد با توجه به نیاز مشتری.

کاربرد:
مواد  کوبل آلومینیوم با روکش پلی استر برای استفاده به عنوان روکش صفحات کامپوزیت آلومینیوم ، تخته کف ، تابلوهای تبلیغاتی و غیره مناسب است.

 کوبل آلومینیوم با روکش آفتاب پرست
 کوبل آلومینیوم Chameleon Coated محصولی جدید است که جلوه ای خلاقانه به روند دکوراسیون ساختمان می بخشد. با توجه به تنوع رنگی موجود در سطح روکش شده آفتاب پرست ، و طول موج های مختلف نوری که در چشم انسان منعکس می شود ، به نظر می رسد که ماده  کوبل آلومینیوم در هر زاویه دید دارای رنگهای مختلف است.

مشخصات فنی:
عرض  کوبل آلومینیوم: 200 میلی متر – 1.590 میلی متر
ضخامت مواد آلومینیوم: 0.08 میلی متر ، 1.2 میلی متر (± 0.02 میلی متر)
قطر خارجی سیم پیچ های آلومینیومی: * 1200 میلی متر
وزن سیم پیچ آلومینیوم: * 3000 کیلوگرم در سیم پیچ
نوار سیم پیچ آلومینیوم را می توان به ورقهای هر اندازه برش داد. 6. آلیاژ آلومینیوم: 1100 H16 ، 3003 H18 یا سایر موارد با توجه به نیاز مشتری.
کویل آلومینیوم/وزن ورق آلومینیوم /بورس ورق آلومینیوم خرده فروشی/ ورق آلومینیوم قیمت ورق آلومینیوم پارس/ قیمت ورق آلومینیوم اراک /خرید و فروش ورق آلومینیوم /ورق آلومینیوم مشهد فروش ورق آلومینیوم پامنار
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *