رنگ آمیزی ورق آلومینیوم

طولانی کردن عمر آلومینیوم بسیار مهم است و رنگ آمیزی آن راهی آسان برای انجام این کار است. آماده سازی و رنگ آمیزی مناسب آلومینیوم علاوه بر ظاهر عالی، به حفظ فلز کمک می کند و در دراز مدت کار و هزینه کمتری را به همراه دارد.


نحوه رنگ کردن ورق آلومینیوم

آیا با نحوه رنگ آمیزی ورق های آلومینیوم آشنا هستید نکات مهم روند مربوط به آن را مورد بررسی قرار دادیم. آلومینیوم خواص زیادی دارد که آن را به یک ماده پرکاربرد در موارد مختلف تبدیل می کند. کار با آن آسان، بادوام، سبک وزن و مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارد. در بیشتر موارد، روکش براق نقره ای یا سفید آن کافی است، اما اگر می خواهید ظاهری سفارشی به ان بدهید، می توانید یک لایه رنگ بر روی آن اضافه کنید.آیا با نحوه رنگ آمیزی ورق های آلومینیوم آشنا هستید نکات مهم روند مربوط به آن را مورد بررسی قرار دادیم.
آلومینیوم خواص زیادی دارد که آن را به یک ماده پرکاربرد در موارد مختلف تبدیل می کند. کار با آن آسان، بادوام، سبک وزن و مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارد. در بیشتر موارد، روکش براق نقره ای یا سفید آن کافی است، اما اگر می خواهید ظاهری سفارشی به ان بدهید، می توانید یک لایه رنگ بر روی آن اضافه کنید.

راه های ارتباط با رستاک:

تلفن : 02191098528

فکس : 02165318028

واتس اپ ، ایتا ، تلگرام و روبیکا : 09904457030

واحد فنی مهندسی : 09123553554

rastakonline@gmail.com

نحوه رنگ آمیزی ورق آلومینیومی


اصول مربوط به رنگ آمیزی تولیدات آلومینیومی بسیار مهم است و دارای مراحل مختلفی می باشد. اصولاً باید قبل از رنگ آمیزی یک سری اصولی رعایت کرد. ابتدا باید محافظ اکسید قبل از اعمال رنگ کاملاً برداشته شود. با این حال، به خصوص در سطح بزرگ، این کار چندان راحت نیست، زیرا لایه اکسیدی خود را در فواصل منظم تجدید می کند.

سنگ زنی آلومینیوم به عنوان آماده سازی سطح


برای برداشتن لایه اکسید، چندین گزینه دارید، می توانید ساب بزنید و یا آن را سندبلاست کنید. که روش دوم برای سطوح بزرگ بسیار توصیه می شود. راه حل دیگر این است که شما می توانید به صورت شیمیایی این موضوع را حذف کنید، اما این موضوع برای سلامتی دارای شبهه می باشد. بهترین روش همان استفاده از سمباده یا سندبلاست می باشد.
شما حتی می توانید از این طریق سطحی براقی نیز داشته باشید. برای رنگ آمیزی آلومینیوم کافی است تا لایه اکسیدی را با سمباده ای که دارای سنگ ریزه درشت است جدا کنید.
نکته: باید بدانید قبل از سنباده زدن ابتدا باید گرد و غبار و کثیفی را با دقت پاک کنید. در غیر این صورت سمباده زدن، گرد و غبار حاصل باید دوباره پاک شود.

نکات ایمنی رنگ آمیزی ورق آلومینیوم


به طور کلی شما باید در زمان استفاده از مواد شیمیایی نکاتی را مورد توجه قرار دهید.
نکاتی مانند: استفاده از لباس آستین بلند، ماسک تنفسی، عینک های محافظ، دستکش یک بار مصرف در ابتدا در نظر گرفته و بعد شروع به عملیات رنگ آمیزی نمایید. کار کردن در فضای باز و یا استفاده از تهویه مناسب از مهم ترین نکات ایمنی رنگ آمیزی است.
لاک های استفاده شده نباید با چشم شما تماس داشته باشند. اگر این اتفاق افتاد فوراً ناحیه مورد نظر را شسته و به یک مرکز درمانی نیز مراجعه کنید. برگه اطلاعات مربوط به رنگ را به آن فرد نشان داده تا بهترین روند درمان صورت گیرد.

رنگ آمیزی آلومینیوم

راه های ارتباط با رستاک:

تلفن : 02191098528

فکس : 02165318028

واتس اپ ، ایتا ، تلگرام و روبیکا : 09904457030

واحد فنی مهندسی : 09123553554

rastakonline@gmail.com

رنگ آمیزی پودری ورق آلومینیوم


پس از نصب روی قرارهای معین که به کانوایر(نوار نقالی) متصل هستند به داخل کابین پاشش منتقل می گردند. داخل کابین رنگ پودری بوسیله دستگاه های الکترواستاتیک باردار و به قطعات پاشیده می‌شود. گذر از کابین پاشش و ورود به کوره پخت رنگ، طول کوره را که دمای آن با دستورالعمل رنگ مورده استفاده تنظیم شده است طی ۱۵ دقیقه یا بیشتر می پیمایند. پروفیل ها پس از خروج از کوره و جدا شدن از قرارها و پس از کنترل به مرحله بعدی منتقل میشوند و بعد از خنک شدن جهت جولوگیری از صدمه دیدن یا خراشیدگی بر روی پروفیل ها در هنگام حمل و نقل. پروفیل در بسته های ۶ یا ۸ تایی بسته بندی و در لابه لای آن نایلون نازک قرار میگیرد.

رنگ های پودری قابل اجرا بر روی کلیه سطوح فلزی میباشند. از جمله مزایای رنگهای پودری می توان به تنوع رنگ و طرح، درصد براقیتهای متفاوت، سازگاری با محیط زیست، کیفیت و استحکام بالا دارا بودن قابلیت شستشو و مقرون به صرفه بودن آنها اشاره کرد، همچنین به دلیل انجام عملیات زیر سازی و پخت قطعات در کوره هایی که با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد و استفاده ار رزین های پایه

انجام پرایمر آلومینیومی


بعد از مرحله لایه اکسید برداری باید قبل از رنگ آمیزی یک آستر مناسب صورت گیرد. آلومینیوم یکی از فلزاتی است که رنگ آمیزی آن دشوار است، زیرا رنگ ها سخت به سطح می چسبند. یک پرایمر که به آن تقویت کننده چسبندگی نیز می گویند، چسبندگی بهتر رنگ آلومینیوم را تضمین می کند. پرایمر را می توان با تفنگ اسپری، غلتک یا برس انجام داد.

ورق آلومینیوم پلی کرافت

رنگ کردن ورق آلومینیوم
رنگ کردن درب و پنجره آلومینیوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *