آلومینیوم جکت

ما برای محافظت طولانی مدت از عایق های حرارتی و استفاده و بهره برداری مفید از آن ها، آخرین لایه از عایق ها را با یک پوشش مناسب، می‌پوشانیم. این پوشش همان آلومینیوم جکت ها می‌توانند باشند ویا ورق های گالوانیزه و آلیاژی اما همانطور که قبلا عنوان شد، آلومینیوم جکت ها از ورق های گالوانیزه در بازار پیشی گرفتند به این دلیل که هم انعطاف پذیری و فرم پذیری آنها بهتر است و هم وزن سبک تری دارند و  همچنین به لحاظ قیمت تمام شده نیز مقرون به صرفه هستند البته نباید این مورد را نیز فراموش کرد که ورق های گالوانیزه در محیط های مرطوب شوره می‌زنند و دچار خوردگی می‌شوند.

ورق آلومینیوم جکت
از آنجایی که آلومینیوم به تنهایی نمی‌تواند نقش محافظتی داشته باشد،از یک لایه محافظتی در کنار آنها استفاده میکنیم. آلومینیوم جکت ها (پلی کرافت) عایق های حرارتی هستند که در صنایع و کارخانه ها نقش محافظتی دارند . از آن ها در پالایشگاه ها، سایت های پتروشیمی و موتورخانه ها استفاده می‌شود. سکوهای نفت و گاز نیز به صورت اجباری از آلومینیوم جکت ها استفاده میکنند.
ورق آلومینیومی با پوشش پلی کرافت در واقع از یک لایه ورق آلومینیوم و یک لایه پلی اتیلن که به یکدیگر چسبیده شده اند، تشکیل شده است.
این لایه جهت جذب رطوبت داخل عایق ها بر روی ورق آلومینیوم لامینه می شود. عمل لمینت کردن پلی کرافت بر روی سطح ورق آلومینیوم یک نوع مزیت نسبت به رنگ به شمار می آید. استفاده از یک لایه پلی اتیلن به همراه یک لایه کاغذ پلی کرافت، می تواند از ایجاد پیل گالوانیک جلوگیری نموده و در نتیجه با کاهش چشم گیر خوردگی در تجهیزات مواجه شویم.

راه های ارتباط با رستاک:

تلفن : 02191098528

فکس : 02165318028

واتس اپ ، ایتا ، تلگرام و روبیکا : 09904457030

واحد فنی مهندسی : 09123553554

rastakonline@gmail.com

جکت چیست؟!
جکت، پوششی است که پیرامون عایق پشم سنگ قرار می گیرد و از آن در برابر شرایط و عوامل محیطی همچون رطوبت، ضربه و تغییرات جوی محافظت می کند و همچنین موجب بهبود عملکرد عایق پشم سنگ و ظاهر ساختمان تجهیزات می گردد.

کاربرد آلومینیوم جکت
همان طور که پیش تر گفته شد، ورق آلومینیوم جکتینگ، همان پلی کرافت ها می باشند که امروزه به عنوان عایق آلومینیومی شناخته شده اند.
از آلومینیوم جکت در تمام مناطق کشور می‌توان استفاده کرد و این نوع جکت‌های حرارتی کاربرد فراوانی در صنایع مختلف نظیر صنایع نفت و پتروشیمی دارند و توانسته‌اند جایگزین عایق‌های تولید شده از ورق گالوانیزه شوند.


از این ورق های آلومینیوم می توان برای عایق کاری در موتور خانه ها، سایت پتروشیمی ها و هم چنین کارخانه هایی که در دما های پایین تر و یا بالا تر از دمای محیط فعالیت دارند، استفاده نمود.
تولید کننده ورق آلومینیوم پلی کرافت ( آلومینیوم جکت ) و آلومینیوم پلی سرلین جهت محافظت، عایق‌کاری و جکتینگ ( Jacketing ) تجهیزات صنایع نفت، گاز و پتروشیمی اعم از تمامی انواع لوله‌ها و مخازن پایپینگ ( Piping )

ویژگی آلومینیوم جکت
همان طور که می دانید و به وضوح مشخص می باشد، آلومینیوم نرم، انعطاف پذیر و در عین حال از استحکام چشم گیری برخوردار است. همین طور طول عمر نسبتا زیادی نسبت به سایر فلزات دارد. پس می توان از آن برای طولانی مدت استفاده نمود.
اما ورق های آلومینیوم به تنهایی نمی توانند یک پوشش برای حفاظت از عایق های حرارتی باشند به همین خاطر در این مرحله از آلومینیوم جکت ها استفاده می گردد.

ورق های پلی کرافت آلومینیوم به سه شکل ورق  پلی کرافت الومینیوم  صاف , ورق پلی کرافت آلومینیوم کرکره ای 5 میلی متر و ورق پلی کرافت الومینیوم کرکره ای 32 میلی متر تولید و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

ورق  پلی کرافت آلومینیوم  صاف (ساده) : این دسته از ورقه های پلی کرفات بسیار شبیه به رول آلومینیوم می باشد که با عرض 1000میلی متر و ضخامت های 0.25 و 1.2 میلی متر قابل تولید می باشد.

ورق پلی کرافت آلومینیوم  کرکره ای 5 میلی متر : دلیل نام گذاری این ورق های پلی کرافت آلومینیوم به کرکره ای کرکره شدن ورق آلومینیوم به صورت عرض پس از پروسه لامینه پلی کرافت و فاصله های 5 میلی متری میان هر دو گام کرکره می باشد. این نوع ورق های پلی کرافت با گام های 6 میلی متر در بسیاری از موارد تولید می شوند.این ورق ها با طول های مختلف و با ضخامتی بین 0.25 و 0.5 میلی متر قابل سفارش و تولید می باشد.

ورق پلی کرافت آلومینیوم  کرکره ای 32 میلی متر : همانند ورق های آلومینیوم پلی کرافت کرکره ای 5 میلی متر این دسته از ورق های پلی کرافت نیز از طریق کرکره ای شدن عرضی ورق آلومینیوم به صورت عرضی پس از پروسه لامینه پلی کرافت به وجود می آید با این تفاوت که فاصله میان هر دو گام این ورق های پلی کرافت 32 میلی متر می باشد. این ورق های پلی کرافت با عرض یک متر و با طول های مختلف در ضخامت های بین 0.5 و 1 میلی متر قابل سفارش و تولید می باشند.البته باید توجه داشت که این ورق ها با عرض بیش از  92 سانتی متر ارتفاع گام 8 میلی متری دارند.


ورق آلومینیوم پلی کرافت

کارخانه تولید آلومینیوم جکت

قیمت ورق آلومینیوم جکت

آلومینیوم جکت چنده؟

نحوه تولید آلومینیوم جکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *